Silikonowe formy do pieczenia – zalety i wady

Silikonowe gadżety kuchenne cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dostępne w wielu kolorach, często ładnie wykończone budzą powszechny zachwyt. Jak jednak sprawdzają się w kuchni? Czy silikonowe formy do pieczenia do rzeczywiście must have, w który powinna zainwestować każda piekarnia czy cukiernia?

Jakie plusy mają silikonowe formy do pieczenia?

Silikonowe gadżety do pieczenia mają wiele plusów. Oprócz estetyki, która niewątpliwie wpada w oko, są tez bardzo wytrzymałe, więc inwestując w nie, mamy pewność, że długo posłużą, nie tracąc na jakości i nie zmieniając właściwości. Silikonowe formy do pieczenia są też niezwykle elastyczne, co czyni je praktycznymi w przechowywaniu. Jak jest jednak z samym pieczeniem? Silikon świetnie sprawdza się, jeśli chodzi o jakość ciasta. To jest ładnie wypieczone, a cukiernik wyciągający je z pieca nie ryzykuje, że się oparzy, bo silikon szybko stygnie. Oprócz tego silikonowe formy są dostępne w szerokiej gamie wzorów – oprócz klasycznych blach, mamy więc do wyboru serca, kwiaty, samochody….

Minusy silikonowych form do pieczenia

Jak wszystkie cukiernicze akcesoria silikonowe blachy mają też swoje wady. Bywają mało stabilne, więc wlewając w nie ciasto, trzeba zachować szczególną ostrożność. Na rynku jest też dostępnych wiele silikonów złej jakości – decydując się na silikonową formę, trzeba więc być czujnym i wybierać produkty renomowanych firm, najlepiej ze sklepów cukierniczych takich jak np. Polmarkus

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria kuchenne i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.